bok@szybka-pozyczka.edu.pl Pn-Pt 8-16

Marzenie o byciu kobietą biznesu i odmowa banku

Najnowsze badania rynku dowodzą, że kobiety nadal zarabiają dużo mniej niż mężczyźni zajmujący takie same stanowiska. O dziwo nawet mężczyźni na niższych stanowiskach zarabiają więcej niż kobieta – prezes. Takie wiadomości mogą zniechęcić niejedną kobietę do podejmowania pracy. Często zdarza się, że Panie w końcu nie gorsze przecież od Panów dysponują nie lada wiedzą, doświadczeniem i wykształceniem. Mają również potencjał, który chciałyby zainwestować we własną działalność gospodarczą. Reklamy i nowe spoty społeczne bombardują środowisko przekazem o łatwości założenia firmy. Ostatnio modne jest załatwianie wszystkich formalności przez Internet. Choć biurokracja wydaje się być ominięta prawdziwą przeszkodą może okazać się finansowanie.

Wbrew pozorom same oszczędności nie wystarczą

Najczęściej bywa tak, że początkujący przedsiębiorca dysponuje dotacją bądź uzbieraną na jego cel sumą. Praktyka pokazuje, że absolutnie zawsze dobry biznesplan nie wystarcza. Trzeba zakładać koszty zwiększone o minimum 15% niż te które początkowo zakładaliśmy. Kiedy jesteśmy tak przygotowani prawdopodobnie zmieścimy się w kosztach otworzenia firmy. Musimy przewidzieć budżet na wypłaty pracownicze i dobra obrotowe. Co mamy zrobić kiedy pieniędzy nie wystarcza a bank zdecydowanie kręci nosem?

Pożyczka na niespodziewane wydatki

Na niespodziewane wydatki warto zaciągnąć choć niewielką pożyczkę pozabankową. Jest to lepsze wyjście niż bezradne rozkładanie rąk przed pracownikiem któremu musimy zapłacić za wykonaną pracę. Nie każdy pracownik jest na tyle tolerancyjny by zrozumieć przejściowe problemy pracodawcy. Może się to skończyć wypowiedzeniem a w przypadku bardziej temperamentnych zatrudnionych nawet sprawą w sądzie. Lepiej uniknąć przykrych konsekwencji i świadomie zabezpieczyć się finansowo.